فراخوان پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم زنان – هرات

festival 2017 poster

دبیرخانه پنجمین دوره “جشنواره بین‌المللی فیلم زنان – هرات” از فیلم‌سازان ملی و بین‌المللی تقاضا می‌کند فیلم‌های داستانی، مستند، انمیشن بلند و کوتاه خود را که سوژه اصلی آن‌ها زنان است برای شرکت در این جشنواره که در ماه حوت (اسفند) 1396 برابر با ماه مارچ 2018 در شهر هرات افغانستان برگزار می‌‌شود، ارسال کنند.

 

مهلت ارسال فیلم‌ها به دبیرخانه پنجمین دوره این جشنواره از ماه عقرب (آبان) 1396 الی ختم قوس 1396 برابر با نوامبر 2017 الی ختم دسامبر 2017 در نظر گرفته شده و علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را تا مدت تعیین‌شده به دبیرخانه جشنواره، ارسال کنند.

 

پنجمین دوره این جشنواره مانند دوره‌های پیشین جنبه رقابتی دارد و به فیلم‌های برتر تندیس جشنواره اهدا خواهد شد. فیلم‌های این جشنواره توسط هیات داورانی متشکل از سینماگران و منتقدان ملی و بین‌المللی در دو بخش داخلی و خارجی مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.
تندیس‌های پنجمین دوره این جشنواره در بخش داخلی  به بهترین فیلم‌های داستانی، مستند، انمیشن و بهترین کارگردان فیلم داستانی و مستند، همچنین بهترین فیلم‌نامه، بهترین بازیگران زن و مرد، بهترین بازیگر خردسال دختر، بهترین سینماتوگرافی، بهترین صدابرداری و بهترین تدوین، اهدا خواهد شد.
تندیس‌های این جشنواره در بخش بین‌المللی به بهترین فیلم‌های داستانی بلند، مستند، فیلم کوتاه و بهترین انمیشن اهدا می‌شود.
جشنواره بین‌المللی فیلم زنان – هرات را بنیاد آرمان شهر و خانه فیلم رویا در حمل (فروردین) ۱۳۹۲ خورشیدی برابر با مارچ ۲۰۱۳ میلادی تاسیس کردند.
سه دوره اول این جشنواره در قلعه تاریخی اختیارالدین در هرات و چهارمین دوره آن در باغ بابر، باغ تاریخی کابل برگزار شد که پذیرای صدها فیلم از افغانستان و سراسر جهان بود. این جشنواره در چهار دوره گذشته خود با حضور تعدادی از فیلم‌سازان مطرح ملی و بین‌المللی توجه صدها رسانه را در سراسر دنیا به خود جلب کرد و هزاران نفر فیلم‌های منتخب جشنواره را تماشا کردند. جشنواره بین‌المللی فیلم زنان – هرات را شاید بتوان مهم‌ترین رخداد فرهنگی در قلب آسیا دانست.